Wybielanie zębów

Każdy marzy o niezwykłym oraz zupełnie białym uzębieniu. Z uwagi na to na rynku dostępne są odmienne metody wybielania, na które każdy może się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są oczywiście różne wybielające pasty do zębów. Całkiem dobrze usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski oraz wybielające żele do samodzielnego nakładania. Kupuje się je np. w sklepach lub w aptece, jednak z reguły to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza w obszarze między zębami.

Nie każdy pamięta, że niezłym sposobem na wybielenie zębów jest dokładne oczyszczenie ich u dentysty na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem wykonywanym w gabinecie stomatologicznym są też wybielające nakładki. Różnią się one od tych kupionych w aptece tym, że są na wymiar dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam wkłada nakładki po wizycie oraz nosi je według ustaleń dentysty.

Najskuteczniejsze profesjonalne przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich stworzonymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taka technika wybielania zębów przynosi najlepsze wyniki w krótkim czasie. W wypadku bardzo przebarwionych albo zniszczonych zębów, dobrym sposobem jest zasłonięcie ich licówkami. Licówki nakryją zęby oraz dadzą im biały kolor.