Sterylny gabinet dentystyczny –  higieniczne narzędzia

W pracy stomatologa istotne są nie tylko wiedza, umiejętności i doświadczenie. Przy każdym zabiegu dentysta korzysta z narzędzi, które stosuje się wielokrotnie. Z uwagi na to stomatolodzy tak mocno zwracają uwagę na to, by gabinet stomatologiczny był czysty, a narzędzia sterylne.

Specjalnie dla pacjentów w gabinetach dentystycznych używane są skuteczne systemy sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który zdecydował podjąć się leczenia zębów u dentysty. Bez względu na to, czy pacjent zgłasza się na przegląd zębów, chciałby skorzystać z zabiegu wybielania zębów, czy potrzebuje ukierunkowanego leczenia, jak wstawianie implantów albo leczenia kanałowego, odkażony gabinet stomatologiczny to podstawa.

Maszyna do sterylizacji umożliwia pełne odkażanie wszelkich narzędzi dentystycznych. Przeznaczone do tego myjnie termo-dezynfekujące oraz autoklawy, obsługiwanych komputerowo, co oznacza, że na poszczególnych etapach sterylizacji dentysta nadzoruje pracę systemu. Machiny odkażające dokładnie oczyszczają narzędzia, po czym neutralizują środki czyszczące i przystępują do konkretnej dezynfekcji. W poszczególnych etapach swojej pracy urządzenia odkażające zabijają bakterie i mikroorganizmy, zapewniając totalną czystość narzędzi.

Czyste narzędzia stomatologiczne zapewniają tak samo dentystom jak i pacjentom bezpieczeństwo.