Nasze usługi

Wybielanie zębów

Spożywane napoje i pokarmy wpływają na kolor zębów. Wśród nich znajduje się kawa, soki lub niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne jest usuwanie przebarwień, dlatego że białe zęby kojarzą się ze zdrowiem i wysoką estetyką. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu jest wybielanie zębów.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających, stosowanych w zabiegach stomatologii estetycznej jest lampa Beyond. Ta innowacyjna technologia, oferująca wybielanie zębów, dająca trwałe efekty już po pierwszym naświetlaniu. Ponadto ten rodzaj zabiegu usuwa do 97% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i usuwa stany zapalne przyzębia, a także utwardza kompozyty i wypełnienia stomatologiczne. To są dodatkowe korzyści wybielania.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, dzięki czemu może być dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta. To duży komfort pracy dla dentysty i dla pacjenta. Siła naświetlania lampy także może zostać dopasowana do potrzeb pacjenta, oczywiście pod okiem dentysty. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak silne są przebarwienia. Wybielanie zębów lampą Beyond przyciąga do siebie wielu pacjentów.

Implanty

Implanty stomatologiczne jako efektywny sposób na wypełnienie luki po utraconych zębach, mogą być zastosowane przez właściwie każdego pacjenta. Współcześnie nie ma przeciwwskazań też w stosunku do pacjentów po przebytych chorobach nowotworowych lub takich z ustabilizowaną cukrzycą. Jedynymi przeciwwskazaniami są ciąża oraz nałogowe palenie papierosów. By jednak uniknąć wszelkich nieprawidłowości, przed zabiegiem dentysta dokładnie ocenia stan zdrowia pacjenta, dzięki czemu wie, czy można u niego zastosować implanty zębowe.

Używając implantów wypełnia się nie tylko poszczególne luki, ale też wszystkie zęby. Implanty mogą stać się też oparciem dla protez całkowitych albo mostów protetycznych. W większości przypadków pacjenci wybierają implanty z uwagi na ich trwałość. Zdaniem większości dentystów, jeżeli zęby są właściwie pielęgnowane, implant może posłużyć pacjentowi do końca życia. Dlatego to ważne, żeby systematycznie myć zęby.

W porównaniu do innych protez, przed wstawieniem implantów nie szlifuje się naturalnych zębów, a same implanty odzwierciedlają naturalny wygląd koron zębowych. Dodatkową zaletą jest zatrzymanie procesu zanikania kości w żuchwie albo w szczęce, a poprzez wypełnienie pustki, pozostałe zęby zyskują prawidłowe oparcie. Z reguły zabieg implantacji nie boli, ponieważ odbywa się ze znieczuleniem miejscowym, a samo nieprzyjęcie implantu praktycznie się nie zdarza.

Protezy

Utrata zębów jest naturalną rzeczą w życiu każdego człowieka na skutek procesów starzenia. Uzupełnienie powstałych luk jest jest konieczne dla sprawnego funkcjonowania całej jamy ustnej. Aby uniknąć poruszania się i wypadania kolejnych zębów. Proteza zębowa przywraca komfort pełnego uzębienia i pełną funkcjonalność zgryzu. W naszej pracowni protetycznej dostępne są różne uzupełnienia protetyczne, które również służą podniesieniu estetyki uśmiechu, np. licówki stomatologiczne albo porcelanowe korony. Staramy się, aby każda z protez była jak najlepiej dopasowana do potrzeb naszych pacjentów. Najważniejszym elementem korzystania z protezy jest jej trwałość oraz wygoda. Im lepiej dopasowana proteza zębowa, tym większy komfort użytkowania.

Z kolei jakość protezy decydująca o jej trwałości musi być wysoka, aby pacjent, który zdecyduje się na protezę, mógł z niej korzystać przez lata. Nasze doświadczenie w tworzeniu protez i innych uzupełnień protetycznych bazuje na latach pracy oraz wiedzy stomatologicznej.

Stomatologia ogólna

Podstawowym przeznaczeniem stomatologii ogólnej jest diagnoza i leczenie ubytków powstałych na skutek próchnicy i chorób zębów i przyzębia. Dzięki subtelnym metodom oraz delikatności działań stomatologa, zabiegi z zakresu stomatologii ogólnej są całkowicie komfortowe.

W naszym gabinecie stomatologicznym wszelkie zabiegi przeprowadzane są z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Po jego zastosowaniu pacjent może się odprężyć, ponieważ naprawa zębów nie boli. W czasie leczenia, stomatolog usuwa osady, zakłada lekarstwa, po czym odtwarza kształt i kolor zęba. Odbudowany ząb musi współgrać z pozostałymi zębami, dlatego dentysta dobiera jego kształt. W ten sposób zachowuje się poprawny kontakt wszystkich zębów.