Jak bezpiecznie wybielić zęby w gabinecie dentystycznym

Jak sprawić, żeby wybielanie zębów było skuteczne i przede wszystkim bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Już teraz mamy świadomość, że wszelkie domowe sposoby, chociaż trochę działają, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo i łatwo podrażniają dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy doradzi, która technika wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Ponadto sprawdzi stan jamy ustnej i podpowie, czy przed zabiegiem wybielania zębów konieczne będzie najpierw naprawa.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, należy upewnić się, by były one zaufanych źródeł. Szeroko dostępne nakładki albo żele wybielające warto kupić w zaufanych punktach albo z rekomendacji dentysty. Wielkie promocje nie gwarantują bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z uwagi na to warto udać się na profesjonalne wybielanie zębów w klinice dentystycznej. Tym sposobem mamy gwarancję, że dentysta wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa od razu. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą da prędki rezultat, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle zaraz po wybielaniu zębów należy również stosować tzw. białą dietę, żeby nie zniszczyć świeżo osiągniętego efektu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń dentysty, efekt wybielania zębów będzie trwały.