Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna to współcześnie najnowsza szczoteczka , zapewniająca całkowitą higienizację jamy ustnej. Jej praca ma swoją podstawę na mocy dźwiękowych fal, które przynoszą wspaniałe rezultaty. Zwykle szczoteczka soniczna robi ponad 45 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów w ciągu minuty. Technika dźwiękowych fal sprawia, że efektywność szczoteczki sonicznej jest niezwykle wysoka. To gwarantuje pewną przewagę w porównaniu z mniej wyszukanymi szczoteczkami .

W trakcie mycia szczoteczką soniczną, wytwarzane są bąbelki złożone ze śliny i pasty do zębów. Tak kształtuje się piana, a ona dociera do większości trudno dostępnych obszarów. Co więcej ta metoda pozwala na całkowite wykorzystanie składników umieszczonych w paście. Taki sposób o wiele lepiej rozbija osad i brud, dzięki czemu pozostałości pokarmu nie gromadzą się na zębach. A im efektywniejsze i dokładniejsze oczyszczanie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z tego powodu szczoteczkę soniczną zalecają stomatolodzy.

Co więcej w wielu sonicznych szczoteczkach zastosowano funkcje, jakie pomagają mierzyć czas mycia i siłę nacisku. Ten rodzaj szczoteczki jest też łagodny dla dziąseł. Troszczy się o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także w wielu przypadkach posiada opcję masażu. To szczególnie ważne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Soniczną szczoteczkę można znaleźć także dla dzieci.