Czy trzeba kupować nici dentystyczne?

Każdy, kto pragnie prawidłowo dbać o zęby, musi skupić uwagę głównie na higienie oraz częstym chodzeniu do stomatologa. Dokładne mycie zębów neutralizuje ryzyko pojawiania się ubytków oraz stanów zapalnych. Oprócz szczoteczki do zębów świetnym sposobem do usuwania płytki nazębnej i resztek jedzenia są dentystyczne nici. Niestety, mimo wysokiej dostępności oraz różnorodności nitek, wielu osób z nich nie korzysta.

Nicią dentystyczną usuwa się pozostałości jedzenia oraz płytkę nazębną z pomiędzy zębów. Cała sztuczka bazuje na tym, aby prawidłowo wprowadzić nić między zęby i używać zawsze czystego fragmentu nici. Każdy ząb musi być oczyszczony oddzielnie, ruchem od strony dziąsła aż do górnej części zęba. Trzeba pamiętać o wykonywaniu ruchów pionowych – nigdy od boku na bok. Nić stomatologiczna powinna być stale naciągnięta oraz obejmować ząb od tyłu lub od przodu, w kształcie litery C.

Chociaż nitkowanie wydaje się proste, według wielu osób wymaga ćwiczeń. W przypadku wahań warto wejść do gabinetu dentystycznego. Stomatolog lub higienistka stomatologiczna z pewnością zademonstruje instruktarz prawidłowego korzystania z nici, np. podczas wizyty higienizacji zębów. Warto stosować nici stomatologiczne, z uwagi na ich sprawność dotarcia do zakamarków, gdzie nie zawsze radzi sobie samo mycie. Dzięki niciom zyskujemy pewność lepszej pielęgnacji zębów.