Czy profesjonalne wybielanie zębów lampą wybielającą za każdym razem przynosi rezultaty?

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi sposobami od dentysty oceniane jest jako najtrwalszy wśród efektywnych zabiegów estetycznych w stomatologii. Dzięki użyciu techniki, da się szybko odzyskać biel zębów widoczniejszą nawet o parę tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, wynikających z na przykład kolorowej diety. Niekiedy jest tak, że zabiegi wybielające okażą się bezowocne.

W jakich sytuacjach tak się dzieje? Wyeliminowanie przebarwień pochodzących z diety pozwoli odkryć naturalną barwę zębów, które często nie są idealnie białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają kolor np. na skutek przyjmowanych leków albo w wypadku zębów martwych. Wtedy nie osiągniemy pożądanej bieli produktami wybielającymi zęby, ani fachowym wybielaniem u dentysty.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W takim przypadku podejmujemy inne zabiegi stomatologii estetycznej u stomatologa. Skutecznym sposobem będzie skorzystanie z licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie na stałe zakładamy na zęby, mają bardzo dużo zalet. Obok tego, że możemy dopasować ich kolor do chęci pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać również drobnej poprawy kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Ze względu na to trzeba przed zabiegiem wybielania zębów porozmawiać ze stomatologiem, żeby sprawdził, która metoda będzie efektywna.