Co robić, by dobrze przyszykować się do ekstrakcji zęba?

Ekstrakcję zęba przeważnie wskazuje się w najbardziej kłopotliwych przypadkach, jeżeli uratowanie zniszczonego zęba jest niemożliwe. Chirurg stomatolog usuwa zęby jako etap podczas leczenia ortodontycznego albo implantologicznego, kiedy usytuowanie zębów wymaga powiększenia przestrzeni w jamie ustnej. Nowoczesne wykorzystywane znieczulenia w gabinetach dentystycznych gwarantują, że usunięcie zęba nie boli, ale lepiej wiedzieć, że po wyjściu od stomatologa mogą zdarzyć się pewne dolegliwości. Z racji tego lepiej przygotować się do zabiegu usunięcia zęba.

O ile zabieg ekstrakcji zęba nie należy do najtrudniejszych, dentysta za każdym razem zaleca rozwagę. Po usunięciu zęba czasami dolega słabe samopoczucie, z uwagi na to warto wybrać właściwy czas wizyty i w razie konieczności zwrócić się o pomoc bliskiej osoby. Kilka dni przed i po zabiegu najlepiej nie palić papierosów i nie pić alkoholu. Po wyrwaniu zęba nie wolno jeść ani pić przez dwie lub trzy godziny, dlatego  warto zjeść pożywny posiłek przed wizytą na fotelu u dentysty. Trafionym pomysłem jest też wykupienie polecanych przez dentystę leków, płukanek i probiotyków. To one pomogą w procesie gojenia się rany i powrotu do sił, dlatego warto mieć je przygotowane. Na samą wizytę na fotelu u dentysty powinno się przyjść z bardzo dokładnie umytymi zębami.

Poprzez przygotowanie zabieg usunięcia zęba odbędzie się sprawnie i szybko. Pacjent będzie mógł poczuć się spokojnie. Dentysta dopilnuje, by wyrwanie zęba było absolutnie bezpieczne.