Całkowita proteza na implantach dentystycznych

W tych czasach implanty oferują wiele możliwości poprawy estetyki uśmiechu. Niekiedy bywa tak, że pacjent wymaga wymiany dużej ilości zębów, a czasami nawet całego łuku. Implanty wiernie zastępują pojedyncze zęby, ale tak samo mogą być wszczepione za większą ilość zębów. W stomatologii jest też inny sposób uzupełnienia kilku brakujących zębów. Nieinwazyjny, a daje taki sam efekt .

Do odbudowy całego łuku dentyści proponują nowoczesne umieszczenie uzupełnienia stałego na czterech implantach. Dzięki temu stomatolog zmniejsza ilość wszczepów, jakie będą pełniły rolę podstaw dla odbudowy protetycznej. Ta ilość wystarcza, a efekt jest trwały i wygodny w użytkowaniu. Taka metoda znajdzie zastosowanie u osób, które nie chcą lub nie mogą mieć np. zwykłych protez. Według stomatologów to jeden z najtrwalszych sposobów protetycznych, na stałe obudowujących cały łuk zębowy.

Zastosowanie czterech implantów sprawia, że leczenie jest zdecydowanie mniej inwazyjne. Na pełne wygojenie się implantów zębowych i połączenie ich z tkankami potrzeba czasu, jednak nie ma co przekonywać, że trwały efekt na wiele lat jest warty dłuższego leczenia. W czasie wizyt w klinice stomatolog dokładnie przedstawia kolejne kroki leczenia i pilnuje, by proces odbywał się właściwie. Po zakończeniu leczenia pacjent zyskuje estetyczny uśmiech, komfort żucia o zdrowie i możliwość prawidłowej artykulacji.