Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Jaką techniką wybielać zęby, aby wypracować satysfakcjonujący efekt?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi sposobami od dentysty jest uznawane za główny ze efektywnych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od techniki, da się łatwo uzyskać biel zębów widoczniejszą o kilka tonów. Przeważnie wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, pojawiających ze względu na włączenie do posiłków na przykład kolorowej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do głównie wymienianych należą kawa, soki i niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak aby możliwe było niwelowanie skutków zjadania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć profesjonalne wybielające zabiegi w gabinecie stomatologicznym, na przykład naświetlania specjalnymi lampami.

Lampa Beyond

Najskuteczniejsze profesjonalne wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich skonstruowanymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów daje wspaniałe wyniki w krótkim czasie.

Jedną z najpopularniejszych lamp wybielających zęby w stomatologii jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, która oferuje oczekiwane oraz trwałe skutki nawet po pojedynczym zabiegu wybielania. Oprócz tego taka technika niszczy do 99% bakterii gromadzących się w jamie ustnej i pomniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspomaga utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Dlatego wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co oznacza, że może być dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Poza tym także siła naświetlania może być dopasowana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza dentysty. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania zębów

Niejeden marzy o wspaniałym oraz białym uzębieniu. Z tej przyczyny wszędzie dostępne są odmienne metody wybielania, na jakie każdy może wypróbować. Jednym z najpowszechniejszych są rzecz jasna wszelkiego rodzaju wybielające pasty . Dość efektywnie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo popularne są paski, lakiery oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Można je nabyć na przykład w aptece albo w sklepach, ale zwykle jest to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy pamięta, że niezłym sposobem wybielania zębów jest profesjonalne oczyszczenie ich w klinice dentystycznej np. zabiegiem scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje rozjaśnienie zębów. Innym sposobem możliwym w klinice dentystycznej są także wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent sam zakłada nakładki po wizycie oraz korzysta z nich według wytycznych dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Co robić, aby wybielanie zębów było skuteczne oraz całkowicie bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Już obecnie wiemy wszystkie babcine metody, chociaż na pierwszy rzut oka dają efekt, tak naprawdę niszczą szkliwo oraz często drażnią dziąsła. Dentysta profesjonalnie doradzi, która metoda wśród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto oceni zdrowie zębów oraz dowie się, czy przed wybielaniem zębów potrzebne będzie najpierw ich leczenie.

Bez względu na metody wybielania zębów, trzeba zatroszczyć się, aby były one ze sprawdzonych źródeł. Najbardziej znane żele czy nakładki wybielające bezpieczniej kupić w sprawdzonych punktach albo z polecenia dentysty. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej wybrać profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Tym sposobem mamy gwarancję, że stomatolog wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż zobaczysz rezultaty wybielania zębów?

Warto zauważyć, że wybielanie zębów nie działa momentalnie. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie szybki skutek, ale trzeba pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Przeważnie po zabiegu wybielania zębów trzeba też przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie osłabić świeżo osiągniętego efektu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń dentysty, efekt wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień powstałych na skutek diety odkrywa naturalny kolor zębów, a te czasem nie są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają kolor np. na skutek przyjmowanych leków albo w przypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie uzyskamy całkowitej bieli produktami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie dentystycznym.

Co, kiedy wybielanie zębów nie daje efektów? W tej sytuacji sięgamy po inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Skutecznym sposobem będzie założenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają wiele plusów. Obok tego, że możemy dostosować ich kolor według chęci pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać także niewielkiej korekty kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Dlatego też powinno się przed wybielaniem zębów skontaktować się z dentystą, aby ocenił, która metoda będzie najbardziej skuteczna.

Wybielanie zębów